Kasmetinis Lietuvos dailininkų sąjungos ir Dailės mokytojų asociacijos organizuojamas mokinių menininės kūrybos konkursas „Dzideli dzyvai, Kalėda“ pristato dalyvavimo sąlygas ir reglamentus.
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Tarptautinio mokinių meninės kūrybos darbų konkurso sąlygos (toliau – Sąlygos) nustato tikslus, reglamentuoja reikalavimus konkurso dalyviams, konkurso organizavimo, darbų vertinimo ir nugalėtojų apdovanojimo tvarką.
2. Konkurso organizatoriai – Lietuvos dailininkų sąjunga, (toliau – LDS), Dailės mokytojų asociacija (toliau – DMA).
3. Konkurso partneriai – Vilniaus etninės kultūros centras (toliau – VEKC).
II. KONKURSO TIKSLAS
4. Konkurso tikslas – skatinti mokinius atrasti ir įprasminti senosios baltų kultūros ženklus, užkoduotus mūsų folklore ir tautosakos labirintuose.
5. Konkurso uždaviniai:
4.1. skatinti mokinius domėtis senosios baltų kultūros palikimu;
4.2. atrasti ir panaudoti saviraiškoje baltų mitologijos ir kultūros simbolius, kurie ne tik puošia daiktus, drabužius ar papuošalus, bet ir veikia kaip apsaugos, dvasinio ryšio ar kosminės harmonijos atspindžiai;
4.3. skatinti senosios pasaulėžiūros atvaizdavimą, savo kūryboje naudojant tautosakos motyvus (siužetų, personažų, simbolių ar pan.) bei atliekant pagal tautodailės žanrus / techniką / stilių (tapyba, grafika, karpiniai, linoraižiniai ar kt.).
III. DALYVIAI
5. Konkurse gali dalyvauti bet kokio tipo, pavaldumo Lietuvos ir užsienio lietuvių mokyklų mokiniai.
6. Konkurso darbai vertinami trijose amžiaus grupėse:
I amžiaus grupė – 7–10 metų;
II amžiaus grupė – 11–14 metų;
III amžiaus grupė – 15–18 metų.
IV. KONKURSO FORMA
7. Konkursas vykdomas nuotoliniu būdu, siunčiant suskaitmenintus (nuskenuotus arba nufotografuotus) darbus konkurso organizatoriams.
V. ORGANIZAVIMAS
8. Konkursas vyksta nuo 2024 m. spalio 28 d. iki 2024 m. gruodžio 30 d.
9. Piešinių nuotraukų laukiame el. paštu: dmasociacija@gmail.com iki gruodžio 16 d.
10. Iš kiekvienos ugdymo įstaigos siunčiama ne daugiau kaip 10 piešinių nuotraukų.
11. Visi piešiniai bus eksponuojami Dailės mokytojų asociacijos Facebook paskyroje (https://www.facebook.com/daileirmokykla).
12. Laimėtojai bus paskelbti 2024 m. gruodžio 22 d. LDS svetainėje (https://www.ldsajunga.com/) ir DMA Facebook paskyroje.
13. Konkursą koordinuoja:
Prof. Eglė Ganda Bogdanienė, Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė, Vokiečių g. 4/2, LT-01130, Vilnius, Lithuania, el. p. egleganda@gmail.com, tel. +370 5 2622935 +370 686 15500;
Rimantas Kisielius, Dailės mokytojų asociacijos (DMA) vadovas, mob. +37068237664, el. p. dmasociacija@gmail.com.
14. Iš kiekvienos amžiaus grupės darbų vertinimo komisija atrinks po 25 geriausius (iš viso 75) darbus, kurių autoriai bus apdovanoti laureatų diplomais. Mokytojai bus apdovanoti DMA padėkos raštais.
IV. DARBŲ PATEIKIMO / ATLIKIMO REIKALAVIMAI
15. Konkursui pateiktas darbas turi atitikti paskirtį (kalėdinis atvirukas) ir atspindėti temą („Dzideli dzyvai, Kalėda“).
16. Konkursui dalyviai pateikia darbus, atliktus akvarele, guašu, grafinės raiškos priemonėmis arba mišria technika.
17. Nepriimami koliažai, t. y. abstrakčios kompozicijos, suklijuotos iš gabaliukų (pavyzdžiui, fotokopijų).
18. Nepriimami kompiuteriu sukurti piešiniai.
19. Vertinami tik individualūs mokinių darbai, anksčiau nedalyvavę konkursuose.
20. Darbų matmenys neribojami.
21. Darbų nuotraukos turi būti kokybiškos ir parengtos eksponuoti. Nesumaketuotos ir neapkarpytos piešinių nuotraukos nebus priimamos.
22. Nuotraukos pavadinime turėtų būti nurodyta: autoriaus vardas, pavardė, amžius, mokyklos pavadinimas. El. laiške prašome parašyti mokyklos pavadinimą, mokytojo pavardę ir el. pašto adresą.
V. DARBŲ VERTINIMAS
23. Darbus vertins komisija, sudaryta iš LDS ir DMA atstovų.
24. Konkurso darbai vertinami atsižvelgiant į šiuos kriterijus:
24.1. temos atskleidimas;
24.2. meniškumas;
24.3. estetiškumas;
24.4. formos ir turinio originalumas;
24.5. senosios baltų kultūros ar tradicinio meno atspindėjimas, pvz. tautosakos motyvų (siužetų, personažų, simbolių ar pan.) ir senosios pasaulėžiūros atvaizdavimas, baltų mene bei tradiciniuose dirbiniuose matomų raštų, ornamentų ir kitų tautodailės elementų bei tautodailės žanrų / technikos / stiliaus (tapyba, grafika, karpiniai, linoraižiniai ar kt.) panaudojimas.
VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
25. Organizatoriai turi teisę be atskiro autoriaus sutikimo ir nemokėdami honorarų atsiųstus darbus fotografuoti ir nurodę jų autorystę naudoti konkurso viešinimui (plakatai, katalogai, periodinė spauda ir kt.), publikuoti internetinėje erdvėje.
26. Konkursui pateikti darbai negali būti nukopijuoti – už autoriaus teisių pažeidimus pagal galiojančius teisės aktus atsako darbus atsiuntę konkurso dalyviai.
27. Dalyvavimas šiame konkurse reiškia autoriaus sutikimą su visomis konkurso Sąlygomis.
Comments