Vilniaus vietovaizdžiai
„Vilniaus vietovaizdžiai“ - projektas, gimęs Dailininkų sąjungos fondo iniciatyva. Vilniaus reklaminiuose stenduose eksponuojami įvairių menininkų tapybos darbai, nukeliantys į 7–9 dešimtmečio Vilnių, atspindi miesto gyvenimą ir architektūrą. Kūriniai yra Dailininkų sąjungos fondo kolekcijos dalis. Fondo tapybos rinkinį sudaro tapytojų Aloyzo Stasiulevičiaus, Vinco Dilkos, Stasio Jusionio, Jono Daniliausko, Romualdo Radzevičiaus, Jūratės Bagdonavičiūtės, Viačeslavo Sokoleckio, Bronio Uoginto, Vytauto Mackevičiaus, Prano Gudyno ir kitų darbai.
Atrasdami miestą, menininkai gėrisi Vilniaus panoramomis, atmosfera, žaluma, architektūra. Drobėse išnyra ir Senamiestis, ir miesto rajonai. Tapytojų žvilgsniai labai skirtingi. Viačeslavo Sokoleckio peizažai sujungia senąją ir naująją Vilniaus architektūrą. Vincas Dilka tapo spalvingus ir ekspresyvius vaizdus, o Vytautas Mackevičius ir Bronius Uogintas kuria gamtos ir senosios architektūros motyvus kontrastingais spalvų deriniais. Gintautas Augustinas Vasionis fiksuoja naujojo Vilniaus grožį. Jonas Daniliauskas ir Jūratė Bagdonavičiūtė drobėse įamžina miesto kasdienybę, Aloyzas Stasiulevičius tyrinėja architektūrinius motyvus abstrakčioje erdvėje. Prano Gudyno ir Stasys Jusionio tapybos kūriniai atskleidžia sovietinio laikotarpio urbanizacijos procesus, o Romualdas Radzevičius savo peizažuose perteikia Vilniaus senamiesčio jaukumą ir grožį.
Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė
Projektą vykdo VšĮ Dailininkų sąjungos fondas
Projekto partneris Lietuvos dailininkų sąjunga
Projekto komanda:
Projekto vadovė – Rūta Udraitė-Mikalauskienė
Tekstų autorė - Vaida Ragėnaitė
Audiovizualiniai sprendimai - Andrius Grigalaitis
Šaltiniai:
Lietuvos dailininkų žodynas 1918 –1944. Lietuvos kultūros tyrimų institutas. Vilnius, 2013
Lietuvos dailininkų žodynas 1945–1990. Lietuvos kultūros tyrimų institutas. Vilnius, 2016.
100 šiuolaikinių Lietuvos dailininkų (parengta pagal Soroso šiuolaikinio meno centro dokumentaciją, sudarė Raminta Jurėnaitė). R. Paknio leidykla. Vilnius, 2000